O nas

Witajcie na stronie Szkoły Rodzenia Ambaya !!!

🌸AMBAYA  [w sanskrycie oznacza – matka, dobra kobieta]

Mam na imię Ania i pomysł stworzenia Szkoły Rodzenia powstał właśnie w mojej głowie 

Kiełkował i dojrzewał dość długo, aż w końcu ujrzał światło dzienne! 

Obmyślając program szkoły starałam się zebrać i zawrzeć w nim własne doświadczenia i potrzeby z moich trzech ciąż (jestem mamą trójki chłopaków ) oraz uwagi i sugestie innych przyszłych mam.

Na przestrzeni lat zmieniły się zalecenia medyczne dotyczące ciąży i porodu. Podobnie rynek produktów i usług dla przyszłych rodziców i małych dzieci.

Niestety z moich obserwacji wynika, że większość szkół rodzenia nadal oferuje programy, które skupiają się wyłącznie na przygotowaniu do porodu i pielęgnacji noworodka.

Dlatego w mojej szkole rodzenia zapoznacie się nie tylko z najważniejszymi tematami związanymi z ciążą, porodem i pielęgnacją maluszka, ale także z innymi ważnymi zagadnieniami. 

Zaprosiłam do współpracy wspaniałe specjalistki – położne,  certyfikowaną doradczynię laktacyjną, fizjoterapeutkę niemowląt i dzieci, fizjoterapeutkę uroginekologiczną, psychologa relacji par, psychologa dziecięcego, coacha dietetycznego, dietetyka, terapeutkę czaszkowo-krzyżową, doulę oraz doradcę chustonoszenia i instruktorkę masażu Shantala.

 Do zobaczenia 
Ania Parol-Duchińska

POZNAJ BLIŻEJ CAŁY ZESPÓŁ SZKOŁY RODZENIA AMBAYA

Anna Parol-Duchińska

WŁAŚCICIEL

Zawodowo jestem instruktorką fitness, uczę metody Pilates oraz Hatha Jogi.
Specjalizuję się w treningach kobiet.

Prowadzę we Wrocławiu studio treningów indywidualnych i grupowych – FeelFitMind Studio Zdrowego Ruchu. 

W szkole rodzenia prowadzę spotkania, które będą dotyczyły bezpiecznej aktywności fizycznej w ciąży i po porodzie. Prowadzę także zajęcia jak Joga w ciąży, Joga po porodzie oraz Trening mięśni dna miednicy.

Joanna Krzeszowiak

położna

Nazywam sie Joanna Krzeszowiak, jestem położną, pracuję na Sali Porodowej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego przy ul. Borowskiej we Wrocławiu oraz w Przyszpitalnym pokoju Narodzin w Oleśnicy.

Moja praca to moja życiowa pasja, taki sposób na życie.
Nasze dzieci przychodzą na świat tylko raz, zadaniem położnej jest by ten czas był czasem bezpieczeństwa, spokoju i ogromu miłości. I żeby takim się stał trzeba się do niego dobrze przygotować.
Ta życiowa przygoda zaczyna się na długo przed wizytą na porodówce, właśnie w szkole rodzenia !

Izabela Ślęzak-Walczybok

Fizjoterapeutka uroginekologiczna

Jestem fizjoterapeutką, Terapeutką metody PNF, Trenerem personalnym oraz aktywnym Instruktorem fitness od ponad 20 lat.

Od 3 lat specjalizuję się w pracy z kobietami w ciąży i po porodzie. Współpracuję z prywatnym szpitalem ginekologiczno-położniczym Medfemina jako fizjoterapeutka połogowa.

Zajmuję się również terapią rozejściem kresy białej oraz problemów ze strony mięśni dna miednicy.

Jestem szkoleniowcem w Międzynarodowej Szkole Trenerów i Instruktorów „Profi Fitness School”.

Pracuję w studiu treningowym FizjosportMed, gdzie prowadzę indywidualne konsultacje, terapie i treningi dla kobiet w okresie ciąży oraz po porodzie.

Paulina Dobrowolska

psycholog dziecięcy

Jestem absolwentką psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Swoje pierwsze zawodowe „kroki” stawiałam jeszcze w trakcie studiów jako wolontariusz w punkcie przedszkolnym „Tęczowa Przystań”, a także jako wychowawca świetlicy środowiskowej, oraz opiekunka dziecięca. 

Ważnym doświadczeniem zawodowym była praca w Szkole Podstawowej z oddziałem integracyjnym, gdzie miałam okazję pracować z dziećmi niepełnosprawnymi. 

Oprócz pracy w przedszkolu prowadzę również zajęcia terapeutyczne w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej, gdzie wspomagam dzieci z różnymi niepełnosprawnościami i trudnościami rozwojowymi.

Justyna Terebus-Lang

psycholog, psychoterapeuta, trener, coach ICF

Były wykładowca akademicki w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego.

Ukończyła 3-letnią szkołę terapii i pomocy psychologicznej, roczny kurs trenerski, roczny kurs coachingu ICF oraz inne liczne szkolenia.

Przeprowadziła ponad 600 godzin pracy z grupami (w tym ok. 250 godz. szkoleń).
Przez 4 lata pracowała terapeutycznie z rodzinami zastępczymi.
Posiada doświadczenie w pracy z dorosłymi.

Od 5 lat prowadzi we Wrocławiu Fundację Twórcze Miejsce dla Kobiet, gdzie realizuje projekty rozwojowe dla Pań.

Magdalena Stembalska

Master Coach

Właścicielka Gabinetu Coachingu & Terapii Holistycznej
Prowadzi Gabinet Life Coachingu, współpracuje z wybranymi ośrodkami w Polsce propagującymi zdrowy styl życia i nową jakość odchudzania poprzez świadomą pracę z CIAŁEM, UMYSŁEM I DIETĄ.

Master Coach American Board of NLP i Instytutu NLP Coachingu.
Master Time Line Therapy
Master Hipnotherapy i certyfikowany Team Coach NBA

Ula Liszcz

Doradca noszenia w chustach i nosidłach miękkich po szkole Clauwi, instruktorka masażu Shantala. 

https://www.facebook.com/eunoiadoradcanoszenia/

Udziela się na łamach magazynu o noszeniu i bliskości Splot. 

https://www.facebook.com/splotbliskosci/

Zakochana w idei chustowania od pierwszego zamotania, a w ostatnim czasie również specjalizująca się w nosidłach. 

Prywatnie mama 1,5-rocznego Synka urodzonego w domu. 
W aspekcie macierzyństwa jest ekoświrką – stosuje pieluchy wielorazowe, używa naturalnych kosmetyków, jest zwolenniczką slow fashion.

Dagmarą Łukasiewicz-Kołacz

doula

Jestem mamą 3 letniego Ernesta, doradcą chustowym po ClauWi, doulą oraz po kursie masażu Shantala. Na Zakrzowie prowadzę wypożyczalnię chust, nosideł oraz sprzętu dla dzieci Esi Journey.

 

Na spotkaniach Dagmara opowiada o tym, kim jest doula czym się zajmuje przed porodem, w trakcie i po porodzie i jak wygląda jej wsparcie.

Dodatkowo omawia:

masaż rebozo i jego zastosowanie na sali porodowej i w domu 

 niefarmakologiczne metody łagodzenia bólu porodowego

masaż macierzyński – wprowadzenie i nauka masażu

Iwona Krawczyk

Iwona Krawczyk

mgr rehabilitacji ruchowej, terapeutka NDT-Bobath, terapeutka metody FITS

Rehabilitacja dzieci i młodzieży
– wspomaganie rozwoju psycho-ruchowego w/g koncepcji NDT-Bobath
– Funkcjonalna Indywidualna Terapia Skolioz (FITS)

www.facebook.com/iwona.krawczyk.fizjoterapeuta/

Joanna Czarny

” Jestem praktykiem naturalnych metod uzdrawiania, ukończyłam wiele kursów i poznałam różne metody pracy z ludźmi z zakresu terapii komplementarnych. 

Zaczynałam 25 lat temu od uzdrawiania przestrzeni za pomocą Feng Shui, przeszłam przez pracę z czakrami i aurą (Uzdrawianie Praniczne), Reiki, Ho’oponopono, Radykalne Wybaczanie, EFT, Continuum Movement, różne rodzaje masażu i technik relaksacyjnych do terapii czaszkowo-krzyżowej i Somatic Experiencing®. Cała ta zgromadzona wiedza daje mi możliwość holistycznego podejścia do człowieka i trapiących go problemów.

Od 2008 roku pracuję z klientami używając głównie technik terapii czaszkowo-krzyżowej w ujęciu biodynamicznym i terapii traumy Somatic Eperiencig®, korzystam też z innych umiejętności: terapii odruchów niemowlęcych wg podejścia S. Masgutowej, metody TRE i innych. Nieustannie poszerzam swoją wiedzę o nowe podejścia do zdrowia, interesuję się fizyką kwantową, koncepcją pól morficznych, zdrowym odżywianiem, Recall Healing, totalną biologią, pracą z ciałem i emocjami.

W grudniu 2016 roku ukończyłam 3-letnie szkolenie Somatic Expiriencing®, metody pracy z traumą wg Petera Levina i jestem certyfikowanym terapeutą tej metody. Obecnie uczę się pracy metodą S. Masgutowej – integracji odruchów niemowlęcych.

Strona kontaktowa – https://joannaczarny.pl/

 

Adela Białoboki-Chylińska

Jestem położną, Certyfikowanym Doradcą Laktacyjnym, mamą i studentką pedagogiki.

Prowadzę indywidualną praktykę położnej o wdzięcznej nazwie Liriamed, w której zajmuję się opieką okołoporodową, udzielam porad laktacyjnych i wspieram w opiece nad dzieckiem.

W swojej codziennej pracy myślę nieszablonowo, rozwiązując różnorodne problemy i udowadniam, że rodzicielstwo jest wspaniałe.

Mój zawód jest pasją, w którą wkładam całe serce. A pedagogikę studiuję, ponieważ twierdzę, że nie ma bardziej delikatnej istoty od maleńkiego człowieka, więc chcę wspierać jego rozwój od samego początku.

Pasjonuje mnie zagadnienie komunikacji noworodka i niemowlęcia z otoczeniem, toteż każdego dnia zgłębiam ten temat.

W wolnych chwilach – śpiewam 🙂

Strona kontaktowa – https://www.facebook.com/poloznaAdelaBialobokiChylinska/

Sylwia Rutkowska

Sylwia Rutkowska

Sylwia Rutkowska – dietetyk kliniczny, właścicielka poradni dietetycznej we Wrocławiu. Specjalizuje się w żywieniu klinicznym, szczególnie w alergiach i nietolerancjach.

Zajmuje się również opieką kobiet w okresie ciąży i karmienia piersią.

📧 https://www.facebook.com/sylwiarutkowskadietetyk/